Zobacz nas na Facebooku

Największa prywatna makieta LEGO ze świata Harrego Pottera - aktualności - NajlepszeKlockiNaPrezent.pl

LEGO postanowiło w bieżącym roku wznowić produkcję zestawów ze świata Harrego Pottera. Wizarding World, bo tak nazywa się ta seria oferuje wiele ciekawych propozycji dla fanów młodego czarodzieja. Z tej okazji, postanowiliśmy odkurzyć historię makiety, która jest prawdziwym arcydziełem i zachwyci nie tylko fanów Harrego Pottera.

Alice Finch, konstruktorka LEGO z Seattle stworzyła niemal kompletną wersję Hogwartu, składającą się z 400 000 elementów. Ta niebywała budowla powstała na BrickCon w 2012 roku i zdobyła na nim wiele nagród. Zawiera ona mnóstwo szczegółów, w tym prawie wszystkie pomieszczenia, które znajdziemy w książce J.K. Rowling. Musimy przyznać, że jako fani Harrego Pottera, tak właśnie moglibyśmy wyobrazić sobie szkołę magii i czarodziejstwa.

Zapraszamy do zwiedzania...

Makieta Hogwartu w pełnej okazałości

Hogwart - widok od strony jeziora

Szkoła Magii i Czarodziejstwa

Zamek Hogwart z książki Harry Potter

Wielka sala w Hogwarcie - przybycie gości podczas Turnieju Trójmagicznego

Błonia Hogwartu z wierzbą bijącą i Testralem

Błonia Hogwartu z chatką Hagrida

Alice spędziła 12 miesięcy budując tą niesamowitą makietę. Każdy z boków konstrukcji ma prawie 4 metry długości, co tylko unaocznia jak wielki jest Hogwart, by móc w ogóle przygotować jego rzetelną makietę. Jak autorka sama przyznała w wywiadzie:

Nie wiem ile mnie to kosztowało i nawet nie chcę wiedzieć... 

Cóż, nie zazdrościmy wydatków, choć sami chętnie byśmy taką makietę zbudowali :). Najpiękniejsze w budowli jest to, że nie tylko jest wielka i ale też znakomicie wykończona zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Szkoła magii i czarodziejstwa zawiera mnóstwo pomieszczeń, o których czytaliśmy w książce i możemy się poczuć jakbyśmy raz jeszcze przeżywali sceny z życia naszych bohaterów. 

Nauka eliksirów z Severusem Snapem

Pokój wspólny Gryffindoru

Nauka zaklęć z profesor McGonagall

Sala profesora Flitwicka

Nauka wróżbiarstwa z Sybillią Trelawney

Nauka obrony przed czarną magią z boginem

Walka z Rogogonem Węgierskim podczas Turnieju Trójmagicznego w trzeciej części Harrego Pottera

Gabinet dyrektora Albusa Dumbledora z feniksem, mieczem Griffindora, Tiarą Przydziału oraz myślodsiewną

Skrzydło szpitalne w którym często lądowali bohaterowie - Harry, Ron, Hermiona i inni :)

Zbudowanie takiego arcydzieła, wymagało nie tylko olbrzymiej ilości czasu, ale i przygotowań. Alice przyznała, że:

Zrobiłam sporo badań w książkach oraz filmach, szukając najmniejszych szczegółów, takich jak staroświecki projektor slajdów w klasie obrony przed czarną magią Lupina, lokalizację klasy mikstur czy rzetelnie odwzorowane drewniane panele w klasach. Wiele szczegółów nie pokrywało się w książce i filmie, dlatego musiałam wybierać to, co uważałam za najlepsze.

Odwiedziłam również trasę studyjną Harrego Pottera w Londynie, aby zobaczyć wiele szczegółów osobiście. Było to niezwykle pomocne, ponieważ niektóre sceny były wyświetlane tylko pod pewnymi kątami, a widząc je osobiście, mogłam wypełnić luki i zrobić setki zdjęć ze wszystkich stron. Mieli nawet pokój pełen rysunków architektonicznych! Ostatni pokój miał model, który zbudowali dla wszystkich szerokich ujęć. To był niezły widok, ponieważ był olbrzymi, co oznaczało, że mogłam robić własne zdjęcia panoram i drobnych detali architektonicznych.

Uff.. Ogrom pracy. A jak zaczęła się jej przygoda z budowaniem?

Cóż, Alice zaczęła budować około 5 lat wcześniej, kiedy spędzała dużo czasu ze starszym synem w pokoju Lego. Po "ciemnych wiekach" odkryła w sobie na nowo pasję do budowania. Do podjęcia się skonstruowania makiety popchnął ją niedosyt z posiadanych zestawów LEGO z Harrym Potterem. Wiedziała, że ich okrojone wersje względem rzeczywistych budowli są spowodowane ograniczeniami narzuconymi przez rynek (w końcu mało kto chce wydać tysiące na jeden zestaw), ale mimo to czuła, że chce przygotować "właściwą" wersję Hogwartu. Kosztem całodziennej pracy, często do 1 w nocy, udało jej się spełnić swe pragnienie.

W budowaniu pomogli jej dwaj synowie oraz kochający mąż. Jak widać, nie ma to jak rodzina :)!

Przedstawione przez nas zdjęcia to tylko niewielki fragment całego arcydziała. Więcej zdjęć znajdziesz w galerii Alicii na serwisie Flickr. Serdecznie zapraszamy!

Alice Finch i jej makieta Hogwartu

Źródło wywiadu: brothers-brick.com